1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. 2 грудня  – Міжнародний...

2 грудня  – Міжнародний день боротьби з рабством

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності і сьогодні в умовах воєнного стану в Україні.

Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

З початком повномасштабної війни в Україні збільшилася кількість українців, які постраждали від торгівлі людьми. Злочинці використовують людей у збройних конфліктах, у злочинній діяльності. Сотні тисяч українців втягнуті у збройний конфлікт країною-агресором, з метою використання українці в період війни.

Щороку примусова праця приносить злочинцям близько 150 мільярдів доларів. Цей злочинний тіньовий бізнес і є торгівлею людьми. Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві, …. з кожним роком все винахідливіше злочинці експлуатують людей.

Самостійно людина може навіть не усвідомлювати, що вона потрапила до тенет торгівців людьми, в більшості випадків, вона не може відмовити у виконанні послуги/домовленості (пропозиції роботи, перевезення вантажу       та ін.) або втекти через погрози, насильство, примус, зловживання владою або обман. Людину можуть навіть фізично викрасти з метою подальшого використання / експлуатації.

Людське життя – це найважливіша цінність, це безцінний Дар, який не повинен бути порушений іншими людьми. В работоргівлі завжди порушуються права людини: право на життя, вільний вибір проживання та пересування, право на оплачувану працю, вільний вибір проживання та ін.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що торгівля людьми – форма сучасного рабства, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

– Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України:(063) 195 00 58(098) 481 03 45(050) 023 46 78.

– Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0-800-505-501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС,Vodafone та Llifecell)

– Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.

– Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79(пн – сб. з 09:00 до 18:00).

– В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укр. бюро Інтерполу:(044)2549836(цілодобово).