1. /
  2. Правова освіта населення

Правова освіта населення


Міністерство юстиції України
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса)

Інформація

* * *

* * *

  • 500 жінок Одеського регіону обмежено в праві виїзду за кордон через борги по аліментах.

Борг матерів, які не сплачують аліменти своїм дітям, становить 16 722 000 гривень.

Найбільша сума боргу по аліментах у жінок складає 212 988 гривень.

* * *

  • 426 мільйонів гривень аліментів на користь 23 662 дітей стягнули державні виконавці Одеського регіону у 2019 році:

Про це повідомила начальник відділу аналітики та статистики Управління державної виконавчої служби Оксана Смачинська під час прес-конференції, присвяченій результатам роботи виконавчої служби за 9 місяців поточного року.

Вона також зауважила, що за аналогічний період 2018 року діти Одещини отримали 311 мільйонів гривень.

«На сьогоднішній день 5 674 боржники по аліментах тимчасово обмежені у правах виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання, а 676 неплатників оголошено в розшук», – розповів начальник Управління державної виконавчої служби Дмитро Гумуржи.

Крім того, у поточному році державними виконавцями було видано 977 довідок про наявність заборгованості зі сплати аліментів для пред’явлення при перетині кордону. У результаті діти мали змогу виїхати на відпочинок, лікування, навчання без отримання на це згоди від іншого з батьків, – повідомили під час прес-конференції.

* * *

  • 5 715 боржників по аліментах Одеського регіону обмежено у праві виїзду за кордон

Нагадаємо: відповідно до частини 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
Зазначені обмеження застосовуються до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

* * *

* * *

  • 415 мільйонів гривень аліментів отримали діти Одещини в 2019 році

415 мільйонів гривень аліментів отримали діти Одеської області у 2019 році, з них 159 мільйонів – завдяки застосуванню до батьків-неплатників обмежень, передбачених законом (заборона виїзду за кордон, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання).

Зазначимо, що за аналогічний період 2018 року на користь дітей Одещини було стягнуто 311 мільйонів гривень.

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

  • 505 000 грн аліментів отримали діти за рахунок відпрацювання батьками суспільно корисних робіт

З моменту дії законів #ЧужихДітейНеБуває 505 000 грн аліментів було перераховано на користь дітей Одещини за рахунок відпрацювання батьками суспільно корисних робіт.

Виконуючи різноманітні роботи на комунальних підприємствах, при сільських, селищних радах, боржники по аліментах змогли погасити свої борги, у результаті чого 275 дітей Одеської області отримали свої кошти.

Зазначимо, що згідно зі статтею 183-1 КУпАП покарання у вигляді суспільно корисних робіт застосовується, якщо сукупний розмір заборгованості по аліментах перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

* * *

  • 144 000 грн аліментів сплатив батько своїй доньці після застосування примусових заходів стягнення

На виконанні в Ізмаїльському відділі державної виконавчої служби перебувало провадження про стягнення боргу з батька – неплатника аліментів на утримання доньки в розмірі 1500 грн щомісячно.

Заборгованість по сплаті аліментів нараховувалася з 2012 року.

«Після застосування до боржника обмежень, передбачених законами #ЧужихДітейНеБуває, а саме: заборона виїзду за кордон, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання, уся сума боргу в розмірі 144 000 грн, а також штраф у розмірі 65 000 грн за кожен день прострочення, були сплачені в повному обсязі», – повідомив керівник обласного управління юстиції Руслан Сауляк.

* * *

* * *

* * *

  • 230 боржників по аліментах Одещини були офіційно працевлаштовані з початку дії законів #ЧужихДітейНеБуває

На Одещині, з початку дії законів #ЧужихДітейНеБуває, 230 боржників по аліментах були офіційно працевлаштовані, виконуючи покарання у вигляді суспільно корисних робіт.

«Працюючи вантажниками, двірниками, виконуючи підсобні роботи при комунальних підприємствах, сільських, селищних радах, 163 боржники вже виконали свої зобов’язання, у результаті чого майже 500 тисяч гривень були зараховані на депозитні рахунки відділів ДВС та виплачені дітям», – розповів очільник юстиції Одеського регіону Руслан Сауляк.

Нагадаємо: 07.12.2017 Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 183-1 та встановлено адміністративну відповідальність за несплату аліментів.

Якщо сукупний розмір заборгованості по аліментах перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, до боржника застосовується адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

* * *

* * *

* * *

  • 475 000 гривень боргу стягнули державні виконавці на користь ГУ ДФС в Одеській області

З 11 березня 2019 року на виконанні у Лиманському районному відділі ДВС перебувало провадження про стягнення з ТОВ БК «Дорлідер» на користь Головного управління державної фіскальної служби в Одеській області 475 000 гривень боргу.

У ході проведених виконавчих дій, державним виконавцем було накладено арешт на все належне боржнику майно, а також на рахунки, відкриті боржником у банках та інших фінансових установах.

Після цього на депозитний рахунок відділу надійшли кошти, достатні для задоволення вимог стягувача та борг у повному обсязі було перераховано на його користь.