Весняна повінь: профілактика інфекційних захворювань
Березівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє про ризик виникнення інфекційних захворювань та харчових отруєнь під час проходження весняної повені.
Підвищення рівня води у водоймах через танення снігу та інтенсивні опади може спричинити підтоплення житлових будинків, господарських споруд, сміттєзвалищ, вигрібних ям і туалетів. Це створює ризик потрапляння небезпечних мікроорганізмів у воду та погіршення санітарно-епідемічної ситуації.
З метою профілактики рекомендується вживати лише кип’ячену або бутильовану воду, не використовувати продукти та консервацію, що були підтоплені, ретельно мити овочі та фрукти, дотримуватися правил особистої гігієни.
Після сходу води необхідно провести просушування і дезінфекцію житла, знезараження вигрібних ям та туалетів, очищення і дезінфекцію колодязів та свердловин, а також заходи з боротьби з гризунами.
У разі появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до медичного закладу. Самолікування є небезпечним для здоров’я.
