1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Серіал «Люди з досвідом...

Серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Серія 8.

Повернення бійця чи бійчині з фронту – одна з найбажаніших і найщасливіших подій в родині. Нарешті близька людина буде вдома, хвилювання за неї зменшиться і життя стане спокійнішим. Це очікування. Але реальність у тому, що під час розлуки зміни відбулися з кожним. Велика ймовірність, що стосунки взагалі доведеться будувати заново – і до цього варто бути готовими.

📍 Найбільший ресурс для відновлення дає сім’я. Тож треба врахувати, що одразу після повернення ветеран або ветеранка може гостро реагувати на гучні звуки, мати проблеми зі сном, травленням і концентрацією уваги, нервувати, скаржитися на перепади настрою, дратівливість і спалахи гніву, демонструвати надмірну пильність.

📍 Рідним варто бути готовими висловлювати постійну підтримку і любов. Важливо створити вдома атмосферу довіри, але не ставити себе в позицію жертви: спокійно реагувати, якщо партнер / партнерка не підтримує запропоновану ідею щодо спільного дозвілля.

📍 Відновлення потребують обидві сторони: не тільки ветерани і ветеранки, але й їхні родини. Немає сенсу очікувати швидкої адаптації чи стрімкого зниження напруги, якщо вона раптом виникла. Для цього потрібен час – комусь кілька тижнів, комусь кілька місяців.

💻 Про те, як прийняти зміни в рідній людині, яка повернулася зі служби, що варто врахувати близьким і як діяти розповідає восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який можна переглянути на платформі Дія.Освіта або на YouTube-каналі «Ти як?» 🧷https://www.youtube.com/watch?v=rYV3kbh-bCs…

💭 «Перше: треба уважно слухати і сприймати всю інформацію, але не говорити: «Я теж це відчуваю». Для ветерана це дуже боляче, адже ми все одно його досвід ні відчути, ні пережити не можемо. І друге: усі думки ветерана треба сприймати такими, як вони є. Не треба шукати підтекстів – їх ніколи не буде, адже хлопці, які прийшли із фронту, говорять те, що вони дійсно думають», – радить дружина ветерана Тетяна Пономарь, одна з героїнь серіалу.

Стосунки між партнерами можуть як погіршитися, так і покращитися або ж залишитися такими, як були до війни – усе дуже індивідуально. Тому не соромтеся запитувати, чого хоче близька людина. Спробуйте познайомитися, наче в перший раз, або влаштуйте побачення. Ходіть разом на прогулянки, займайтесь спортом, розмовляйте – це допоможе знизити рівень гормонів стресу.

ℹ️ Освітній серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – гіда з коректної комунікації, створеного за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Проєкт реалізовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, ГО Безбар’єрність та Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

#бізнесбезбарєрів