1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Перша леді України Олена...

Перша леді України Олена Зеленська та її Фундація презентували проєкт «Адреса дитинства»

Фундація Олени Зеленської розпочала будівництво чотирнадцяти будинків для великих прийомних родин (так званих ДБСТ), які через війну втратили житло, у 8 регіонах України. Проєкт реалізується винятково коштом міжнародних донорів.

Однією із перших новий дім отримає велика прийомна родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка у рідній Михайлівці вщент зруйнована. Батьки виховують одинадцять дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зараз родина живе у орендованому житлі на Київщині. Ділянка під будівництво нового дому розташована в с. Ревне неподалік Борисполя.

Нові домівки також отримають ще 13 великих прийомних родини із Запорізької, Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей, які перемістилися в більш безпечні регіони та громади України. Кожна із родин виховує в теплі та родинній атмосфері від 5 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Житло будується у Київській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Харківській, Житомирській, Волинській та Черкаській областях.

Пресреліз на вебсайті Фундації: https://zelenskafoundation.org/news/fundaciya-oleni-zelenskoyi-buduye-pershi-14-budinkiv-dlya-velikih-prijomnih-rodin-iz-prifrontovih-regioniv

Пресреліз на вебсайті Офісу Президента України: https://www.president.gov.ua/news/olena-zelenska-prezentuvala-proekt-svoyeyi-fundaciyi-adresa-85577

Комунікація першої леді України Олени Зеленської: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0eZk2X4h5PP3gWQATJ1NBegpgRxXVxhfKt4TSFJZ6tymiYu6L8ydhmygXKzjfiQ4Yl&id=100047217572864

Відео про запуск проєкту «Адреса дитинства»: https://fb.watch/n1eaVJxTpi/

Детально про будинки, які споруджує Фундація Олени Зеленської:

Дім буде одноповерховим, безбар’єрним, енергоефективним, матиме утеплений фасад, буде забезпечений тепловим насосом та автономним джерелом живлення. Площа кожного будинку – 285,5м2.

У будинку буде п’ять дитячих спалень, батьківська кімната,  кімнати для ігор та навчання, а також необхідна побутова техніка та меблі.

У дворі буде встановлено підземне модульне укриття (ЗСЦЗ) із морозостійкого бетону та із металевими вибухостійкими дверима. Укриття відповідатиме усім державним стандартам.

Побудоване в межах проєкту соціальне житло передається на баланс громади. Жити у ньому сім’ї зможуть протягом усього часу існування їхньої великої прийомної родини (ДБСТ).

Детально про проєкт «Адреса дитинства»:

У 2023 році Фундація Олени Зеленської розпочала проєкт «Адреса дитинства» – проєкт будівництва житла для великих прийомних родин, так званих ДБСТ.

Фундація з моменту створення опікується великими прийомними родини, адже підтримує зусилля держави із поступової відмови від виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування в інтернатних закладах. Фундація першої леді надає таким родинам гуманітарну допомогу, організувала цього року для сімей із прифронтових регіонів відпочинок в Карпатах. Новий проєкт із підтримки великим прийомних родин та сімейного виховання – будівництво домівок для сімей, які втратили житло через війну.

За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 великих прийомних родин.

Детально про партнерів проєкту «Адреса дитинства»:

Проєкт «Адреса дитинства» реалізується винятково коштом міжнародних донорів. На будівництво перших 14-ти домівок Фундації вдалось залучити 5,5 млн доларів США. Проєкт підтримали уряди Об’єднаних Арабських Еміратів та Естонії (Центр міжнародної співпраці розвитку Естонії, ESTDEV), а також австралійський фонд Minderoо Foundation.

Також партнерами будівництва пілотного проєкту «Адреса дитинства» в Україні стали «Українська холдингова лісопильна компанія» (CLT-Rezult), компанія  ROCKWOOL Україна та благодійна організація Global Empowerment Mission (Gem).

Партнерами Фундації Олени Зеленської також є місцева влада, яка допомагає із добором земельних ділянок та із пошуком родин, які найбільше потребують житла.