Оцінка ризиків, корекційні програми, розвиток спеціалізованих служб: Мінсоцполітики впроваджує нові підходи для протидії домашньому насильству
Мінсоцполітики впроваджує нові підходи для протидії домашньому насильству. Серед них оцінка ризиків, корекційні програми, розвиток спеціалізованих служб.
Минулого тижня Верховною Радою України були підтримані зміни до базового закону про протидію домашньому насильству №10249, запропоновані Міністерством соціальної політики. Передбачається, що відтепер у випадках домашнього насильства фахівці соціальної сфери можуть активно пропагувати сімейну медіацію для вирішення конфліктів. Також постраждала жінка з дитиною не змушена більше перебувати у шлюбі, поки дитині не виповнився один рік. Оцінку ризиків у родині тепер мають проводити не лише представники правоохоронної системи, але і представники соціальної сфери.
“Основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству – надавати всю необхідну підтримку постраждалим та проводити корекційну роботу з кривдником. Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100. Робота спеціалізованої служби передбачає: наявність мобільної бригади, доступ до шелтерів та консультаційних служб. Якщо цих послуг немає у громаді, де вчиняється домашнє насильство, сторони можуть вийти на обласний рівень, де працюють спеціалізовані служби. Хоча я наголошую, що створення спеціалізованих служб – це відповідальність громад”, – сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.
Окрім цього, Міністерство удосконалює систему реагування та надання послуг для людей, які постраждали від насильства, а також для кривдників. Так, протягом чотирьох років надається державна субвенція на розвиток спеціалізованих служб. У 2024 році громади за рахунок державних коштів закуплять 103 автівки, облаштовані для людей з інвалідністю.
Крім того, у Мінсоцполітики наступного року переглядатимуть корекційні програми для кривдників, які стануть доступними у кожній громаді, щоб людина, яка вчинила насильство і хоче виправити ситуацію, змогла це зробити.
За словами заступниці міністра, важливо, щоб у громадах фахівці правоохоронної сфери та соціальні фахівці працювали у тісному зв’язку. Це запорука того, що людина, яка постраждала від насильства, отримала допомогу, а кривдник – справедливе покарання та програму, яка допоможе змінитися.