1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. МОН, ЮНІСЕФ і Мінцифра...

МОН, ЮНІСЕФ і Мінцифра запускають новий освітній серіал «Бути ПОРУЧ» про підтримку психічного здоров’я на порталі Дія.Цифрова освіта

Війна в Україні спричинила великий стрес як у дорослих, так і в дітей. Докорінні зміни в житті, відчуття невизначеності та небезпеки, вимушене переміщення — все це дуже засмучує та посилює тривожність.

Розроблений Міністерством освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ для порталу «Дія.Цифрова освіта» серіал допоможе вчителям, вихователям, волонтерам і всім, хто працює з дітьми, краще зрозуміти почуття та емоційні реакції малечі. Опікуни дітей мають змогу навчитися надавати їм необхідну підтримку, в належний спосіб реагуючи на несподівані ситуації й застосовуючи методи заспокоєння.

Слухачі курсу після його завершення отримають сертифікати.

Для чого українцям потрібен цей серіал?

• Щоби зрозуміти, як війна впливає на дітей і чим може допомогти спеціаліст.

• Щоб отримати рекомендації щодо того, як уникнути повторної травматизації дитини, як побудувати спілкування з нею, як почати розмову про важкий досвід.

• Щоб навчитися розпізнавати посттравматичний стресовий розлад за його симптомами.

• Щоб набути навички підтримки психічного здоров’я дітей під час навчання.

• Щоб дізнатися, як правильне харчування та фізична активність можуть допомогти покращити психічне здоров’я.

• Щоб навчитися застосовувати прості практики для відновлення власного спокою та стабілізації стану дітей, формування психологічної стійкості.

Для кого призначений цей серіал?

Для педагогів, психологів, соціальних працівників, а також інших фахівців, які працюють із дітьми.

Серіал містить три модулі:

Модуль 1 — Як війна впливає на дітей.

Модуль 2 — Чим спеціалісти можуть допомогти дітям.

Модуль 3 — Підтримка психічного здоров’я дітей і фахівців.

Кількість серій: 11.

Тривалість кожної серії: 5–20 хвилин.

Подивитися серіал можна за посиланням

«Під час повітряних тривог, а особливо під час авіазагроз, діти та дорослі відчувають напруження, хвилювання і страх. І це нормально в екстремальних ситуаціях. Але часто такі стани не проходять безслідно. Щоб краще зрозуміти стани організму, а також допомогти собі та тим, хто поруч, створено спеціальний серіал підтримки. Заради майбутнього українців дбаємо про їхнє психологічне здоров’я сьогодні. А зручний освітній серіал як сучасний інструмент підтримки здобувачів освіти під час навчання доступний для кожного незалежно від місця перебування», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У межах проєкту ”Дія.Цифрова освіта” ми прагнемо надати актуальну та доступну інформацію про підтримку психічного здоров’я. Освітній серіал «Бути поруч» спрямований на підтримку дітей, які є однією із найвразливіших груп», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації із питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

«Діти в Україні пережили майже 11 місяців війни з її ракетними атаками та гучним завиванням сирен повітряної тривоги. Вони особливо вразливі. Часто їм нічого не лишається, окрім як навчатися, грати та спати в укриттях. Ба більше, без електроенергії мільйони хлопчиків і дівчаток живуть у холоді та без доступу до онлайн-занять. ЮНІСЕФ розробив цей серіал, щоб переконатися, що опікуни, вчителі та соціальні працівники можуть упоратися з травмами, які отримали діти в Україні, та допомогти їм пристосуватися до цих умов», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Лектори:

• Аарон Грінберг, регіональний радник ЮНІСЕФ із питань захисту дітей;

• Наталія Пашко, психологиня, експертка ЮНІСЕФ і Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»;

• Катерина Явна-Розенталь, когнітивно-поведінкова терапевткиня, супервізорка;

• Денис Угрин, професор дитячої психіатрії Лондонського університету королеви Марії, лікар-психіатр;

• Соломія Бойкович, експертка з дошкільної освіти, проєктна менеджерка ГО «Навчай для України»;

• Олена Петрушкевич, психологиня, експертка ГО «Навчай для України»;

• Наталія Самойленко, дієтологиня-ендокринологиня, голова Асоціації дорослого та дитячого харчування;

• Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня;

• Олена Луценко, психологиня-методистка Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації.

Курс від Міністерства цифрової трансформації України розроблено в межах національного проєкту «Дія.Цифрова освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.